Chcete s dětmi zažít spoustu zábavy a přitom se odreagovat od každodenních starostí? Máte jen jeden den volna?

Termální lázně Laa an der Thaya považuji za naši nejbližší pláž. Bydlíme na jižní Moravě a přes Mikulov se do malého městečka kousek od hranic u města Hevlín dostaneme autem za 50 minut. 

Dětem se v areálu neskutečně líbí, vyžití je opravdu pestré pro děti i rodiče a díky relaxačnímu a ozdravnému prostředí odjíždím i já jako nová.

Ceník a podmínky vstupu

V létě můžete využít zvýhodněného vstupného, kdy za celý den zaplatíte: 

23,- EUR za dospělou osobu

15,- EUR za dítě do 14 let

 8,- EUR za dítě do 7 let

…a děti do 3 let mají vstup zdarma 🙂

 

Areál je otevřený od 9 hodin do 22 hodin.

Parkování před budovou je zcela zdarma. Cennosti si můžete uzamknout v bezpečnostní skříňce v areálu. Tyto skříňky najdete za pokladnami pod schodištěm a jsou na 1 EURo nebo českou pětikorunu.

Veškerá útrata během dne včetně vstupného se načítá na čip a platíte až při odchodu – hotově či kartou. 

Léčivá voda v Laa

Voda v lázních pochází z termálního pramene Laa Thermal Nord I a obsahuje minerály včetně sodíku, chloridu a jódu. Je prospěšná při nemocech kardiovaskulárního systému, onemocnění pohybového aparátu a některá neurologická a oční onemocnění. Více informací naleznete ZDE.

Co máte k dispozici?

Venkovní prostory nabízí příjemně zatravněnou velkou plochu s lehátky zdarma. V zadní části areálu je navezený jemný písek s posezením a za ním se nachází bar. Právě v této části ve stínu kaštanů najdete i nás. Po koupání si zde děti hrají na písku a my je máme přímo na očích a užíváme si pohodlí zastíněných lehátek.

Venkovní bazény jsou celkem čtyři. Dětský se vstupem zvenku, zastíněnou plochou a želvou, které tryská voda z očí při zmáčknutí ocásku. Naproti bazénu je malé dětské pískoviště schované pod tobogánem. Vedle pískoviště je klec, ze které si můžete odemknout hračky na písek. V blízkosti tohoto bazénu naleznete i okýnko s venkovním občerstvením. Koupíte zde kávu pro rodiče, zmrzlinu pro děti a jednoduchá jídla, pokud si chcete dopřát teplý oběd s posezením venku.

Naše děti zde už moc dlouho nevydrží. Pro věk 5 a 7 let není mělký bazén až tak zajímavý. Je ale naprosto ideální, pokud přijedete s batoletem.

Venkovní chladnější bazén pro dospělé se vstupem zvenku. Vstup do bazénu je vyřešen dvěma bočními schodišti. V přední části bazénu je i pozvolný vstup do bazénu vhodný i pro nejmenší děti. Voda je zde chladnější, ideální pro příjemné ochlazení po návštěvě sauny.

Další dva venkovní bazény mají vstup vnitřním areálem, kdy přímo pohádkově vyplavete ven teplou vodou pod velký kovový deštník. V horním bazénu si můžete lehnout na vydlážděná lehátka s masážními tryskami. Ve vnitřní části tohoto bazénu naleznete vodní vír, ve kterém se můžete nechat proudem unášet neustále dokola. Je to oblíbené místo našich dětí.

Ve spodním bazénu je voda slaná a nejteplejší z celého areálu. Tento bazén navštěvujeme vždy jako poslední před odpočinkem. Po jeho návštěvě nám už ostatní bazény nejsou svojí teplotou příjemné.

Ve vnitřním areálu dále najdete další dětský bazén se skluzavkou a vodním dílem, u kterého si děti pěkně vyhrají. Pro rodiče je kolem bazénu i pohodlné posezení v podobě lehátek a velkých postelí. 

U bazénu je vstup na tobogán a nad ním se nachází vnitřní restaurace s nabídkou teplých jídel, zákusků a zmrzliny. Pro vstup do ní se musíte převléci do suchého oblečení nebo si vzít župan. Veškerá útrata se načítá na čipové hodinky a zaplatíte ji až při odchodu z areálu.

V areálu se nachází i saunový svět Silent SPA pro děti od 14 let. V ceně našeho vstupu jsou však dvě sauny a pára, které se nachází v prvním patře, tedy nad Silent SPA. Tento saunový minisvět se nazývá Familien Textilsauna a vstup je v plavkách. Budete s sebou potřebovat ručník, kterým se podložíte.

Hned u vstupu se nachází Stromová sauna o teplotě kolem 50 stupňů, určitě je vhodná i pro malé děti. Chodbičkou dále projdete k páře a na konci tohoto malého saunového světa naleznete Bylinkovou chýši o teplotě 75 stupňů. Ta je ale aktuálně uzavřena z důvodu udržitelnosti.

K ochlazení slouží pouze sprchy.

Do letních Laa vyrážíme každý rok.

Člověk si zde opravdu protáhne celé tělo a neuvěřitelně se vyrelaxuje dokonce i s dětmi.

Toto místo si zkrátka užije celá rodina a je to ideální osvěžení, pokud máte chuť vyrazit za dobrodružstvím za hranice republiky a přitom máte třeba jen jeden den volna.

Více cestovatelské inspirace naleznete na mé Facebookové stránce S dětmi na pláž.